Koncerty

Pokud nechcete číst, můžete se rovnou zaposlouchat do vybraných ukázek.

Koncert rodina

K čemu by byl klavír, kdyby se na něj nehrálo! Pořádáme koncerty studentů uměleckých škol, ale i zkušených hudebníků.

První koncert vlastně nebyl koncert, ale oslava několika "kulatin" s rodinou a přáteli v místnosti skladu, který jsme pro ten účel trochu připravili a kde stál první klavír. Kdo uměl, tak na něj zahrál a pak jsme poseděli a zazpívali.

A potom přišla myšlenka to zopakovat.

Živé koncerty

Pozvánka na koncertNa dalších koncertech už účinkovali žáci a studenti vyškovské umělecké školy, později i studenti a profesoři olomoucké konzervatoře.

Pozvánka na koncertSice se u nás dosud neobjevilo žádné zázračné dítě, ale máme radost z mladých a nadaných hudebníků. A s velkou radostí sledujeme jak hudebně rostou. Koncert hudebníkA i oni jsou rádi, že mají možnost si u nás zahrát pro vděčné publikum pro radost svoji a posluchačů beze strachu z poroty. Takové naše domácí matiné mladých talentů.

ECCE MUSICAObčas se u nás zastaví i muzikanti z větších dálek, kteří se dozvěděli, že máme výborné publikum a příjemné prostředí. Každý koncert je nejen hudebním zážitkem, Pozvánka na koncertale i setkání přátel hudby a dobré nálady.

Na našich koncertech samozřejmě dominuje klavír, ale uslyšíte i jiné nástroje či zpěv. Občas přijdou zazpívat i pěvecké sbory.

Reprodukované koncerty

Zcela samostatně stojí skupina koncertů starých mistrů na reprodukčních klavírech. Reprodukované koncertyNa těchto nástrojích uslyšíte naprosto věrné autentické záznamy koncertů slavných pianistů i skladatelů, kteří se nedožili vynálezu gramofonu a pokud ano, tak jej odmítli. Mnozí z nich jsou do dnešních dnů považováni za nejlepší klavíristy všech dob.

Reprodukované koncerty - klavíristéAsi si řeknete, že nepotřebujete chodit na koncert ze záznamu, že ten si můžete poslechnou doma. Ale takový jako u nás, nemůžete!

Reprodukované koncertyAni ta nejlepší moderní reprodukční technika se nevyrovná tomu, když slyšíte hrát skutečný nástroj a navíc neexistují na moderních nosičích záznamy koncertů těchto slavných mistrů. K tomu se dozvíte zajímavosti ze života hudebních velikánů a věřte, že vám u "tancující" klaviatury ani nebudou chybět.

Z těch dodnes známých vám můžeme nabídnout autentické nahrávky Teresy Carenno Rachmaninova, Debussyho, Saint–Saënsa či Griega, Ause a dalších.
Reprodukované koncertyKoncerty se snažíme dělat tématicky - takové amaterské dějiny hudby v příkladech.

Klavírní koncertyAle někdy jsou jen tak pro příjemné posezení u kávy a doplněné literárními ukázkami. Ale to už jsou literární večery ve spolupráci s KKD Vyškov.

V malém koncertním sále, který má kapacitu okolo 60 míst si hosté, účinkující nebo posluchači chválí příjemnou atmosféru, přátelské prostředí.

Nechcete se přijít na nějaký koncert podívat?

Přihlaste se, ozvěte se, dejte o sobě vědět. Napište nám a my Vás budeme pravidelně informovat.

 


Máte zájem o informace či prohlídku?

Zavolejte nebo nám napište, chcete-li nás navštívit, dozvědět se více o klavírech, koncertech, ...

+420 777 007 153

svetklaviru@centrum.cz

Těšíme se na vás ve Světě klavírů.

Top